Gerfried Stocker

ARS ELECTRONICA, SANAT DİREKTÖRÜ

Gerfried Stocker, bir medya sanatçısı ve telekomünikasyon mühendisidir. 1991 yılında, disiplinler arası projeleri yürütmek için oluşturulmuş bir ekip olan x-space’i kurmuştur ve etkileşim, robotik ve telekomünikasyon unsurlarını içeren çok sayıda kurulum ve performans üretmeye devam etmiştir.

Gerfried Stocker, 1995’ten beri Ars Electronica’nın sanat yönetmenidir. 1995-96’da Ars Electronica Center’ın öncü yeni sergi stratejilerini geliştiren ve tesisin kurum içi Ar-Ge departmanı olan Ars Electronica Futurelab’ı kuran sanatçı ve teknisyen ekibine başkanlık etmiştir.

Ars Electronica’nın 2004 yılından bu yana sergilediği uluslararası sergiler dizisinin tasarlanması ve uygulanması ile 2005’ten başlayarak yeni, genişletilmiş Ars Electronica Merkezi’nin planlanması ve tematik yeniden konumlandırılmasından sorumlu esas kişidir.#DATS22

2007 yılından beri düzenlenen Digital Age Tech Summit teknoloji, dijital kültür ve iş dünyasını konu alan bir etkinliktir. Başlangıçta sadece dijital pazarlama ile ilgili konuların tartışıldığı etkinlik bugün; dijital devrimden akıllı şehirlere, marka güvenliği, yapay zeka, girişimcilik, dijital pazarlar, sosyal medyadan hayatımızı kolaylaştıran yeni teknolojilere kadar dijital dünyada yaşanan gelişmeleri ilk ağızlardan öğrenme imkanı sağlıyor.

Veri Politikası | Çerez Politikası | Gizlilik Politikası

İLETİŞİM
ARŞİVLER
Copyright 2020 Digital Age Summit. All rights reserved