Prof. Albert 'Skip' Rizzo

USC INSTITUTE OF CREATIVE TECHNOLOGIES MEDICAL VR, Direktör

Klinilik Psikolog Albert “Skip” Rizzo, USC Institute for Creative Technologies bünyesindeki Medical VR bölümünün direktörüdür. Rizzo aynı zamanda yine USC’de Psikiyatri Bölümü ve Davis School of Gerontology’de görevlidir.

 

Rizzo geçtiğimiz 25 yılda klinik değerlendirme, tedaviye yönelik rehabilitasyon ve direnç kazanma konularına yönelik sanal gerçeklik (VR) sistemlerinin tasarım, geliştirme ve değerlendirme süreçlerine ilişkin araştırmalar yürütmüştür. Rizzo’nun çalışmaları hem sağlıklı hem de klinik toplulukların psikolojik, bilişsel ve motor fonksiyonları üzerinedir. Çalışmaları PTSD, TBI, Otizm, ADHD, Alzheimer gibi klinik durumlara yöneliktir. Bu araştırma ve geliştirme alanlarının çeşitliliğine karşı Rizzo’nun tüm çalışmalarındaki ortak nokta, dijital teknolojilerin ve VR simülasyonlarının insan sağlığına nasıl adapte edilebileceği ve alandaki 20’nci yüzyıldan kalma anlayışın bu sayede nasıl ileri taşınabileceği sorusudur.

 

Rizzo’nun bazı işlerine bu link üzerinden erişebilirsiniz. https://www.youtube.com/user/albertskiprizzo

 


#DATS22

2007 yılından beri düzenlenen Digital Age Tech Summit teknoloji, dijital kültür ve iş dünyasını konu alan bir etkinliktir. Başlangıçta sadece dijital pazarlama ile ilgili konuların tartışıldığı etkinlik bugün; dijital devrimden akıllı şehirlere, marka güvenliği, yapay zeka, girişimcilik, dijital pazarlar, sosyal medyadan hayatımızı kolaylaştıran yeni teknolojilere kadar dijital dünyada yaşanan gelişmeleri ilk ağızlardan öğrenme imkanı sağlıyor.

Veri Politikası | Çerez Politikası | Gizlilik Politikası

İLETİŞİM
ARŞİVLER
Copyright 2020 Digital Age Summit. All rights reserved