Prof. Daniel Levitin

NÖROBİLİMCİ, MÜZİSYEN, YAZAR

Daniel J. Levitin ödüllü bir sinirbilimci, müzisyen ve yazardır. Araştırmaları müzik, beyin, sağlık, üretkenlik ve yaratıcılığı kapsamaktadır.

Levitin, Science, Nature, PNAS, The New Yorker, The Atlantic ve The Wall Street Journal gibi dergilerde 300’den fazla makale yayınlamıştır. TED konuşması tüm zamanların en popüler konuşmaları arasındadır. New York Times’ın en çok satan dört kitabının yazarıdır. Popüler bir konuşmacı olarak Londra’daki Parlamento katında ABD Kongresi, Microsoft, Google ve Amazon’a sunumlar yapmıştır. Apple, Booz-Allen, Microsoft, Birleşik Devletler Donanması, Sonos, Philips, Sony, Fender ve AT&T gibi bir dizi şirkete danışmanlık yapmıştır.

Dr.Levitin lisans derecesini Stanford Bilişsel Bilimler bölümünden, yüksek lisans ve doktora derecesini Bilişsel Psikoloji bölümünden almıştır. Aynı zamanda Oregon Üniversitesi Müzik Teknolojisi yandalında doktorası bulunmaktadır. Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi ve UC Berkeley’de Nörogörüntüleme ve Algılama alanlarında doktora sonrası eğitimini tamamlamıştır.

Levitin, Stanford’da Bilgisayar Bilimi, Psikoloji, Bilim Tarihi ve Müzik Bölümlerinde ders vermiş ve Dartmouth ve UC Berkeley’de misafir profesör olmuştur. Halen San Francisco, California’daki Minerva Enstitüsünde Sanat ve Beşeri Bilimler Kurucu Dekanı ve McGill Üniversitesi’nde James McGill Psikoloji, Nörobilim ve Müzik Emeritus Profesörüdür.#DATS22

2007 yılından beri düzenlenen Digital Age Tech Summit teknoloji, dijital kültür ve iş dünyasını konu alan bir etkinliktir. Başlangıçta sadece dijital pazarlama ile ilgili konuların tartışıldığı etkinlik bugün; dijital devrimden akıllı şehirlere, marka güvenliği, yapay zeka, girişimcilik, dijital pazarlar, sosyal medyadan hayatımızı kolaylaştıran yeni teknolojilere kadar dijital dünyada yaşanan gelişmeleri ilk ağızlardan öğrenme imkanı sağlıyor.

Veri Politikası | Çerez Politikası | Gizlilik Politikası

İLETİŞİM
ARŞİVLER
Copyright 2020 Digital Age Summit. All rights reserved