Gün Seçiniz
Program Seçiniz
08:00 - 09:20
Kahvaltı ve Spor Zamanı
08:00 - 09:30
Kahvaltı ve Spor Zamanı
08:00 - 09:30

Bu yıl Digital Age Summit, iyi yaşam elçimiz Uzman Diyetisyen Dilara Koçak 2017 trendlerinden biri olan Wake & Cake kahvaltısı ile iyi yaşam standında sizi bekliyor.

08:15 - 08:45

Life Fitness ile DigitalAge Summit Sporla Başlıyor! Four Seasons’ın terasında tüm katılımcılarımızı sabah sporuna bekliyoruz. 

Dünyanın en iyi fitness ekipmanları üreticisi Life Fitness,  LFA Eğitmeni Onur Gurur Özbek’in katılımcılara özel hazırlayacağı sabah pilates etkinliği ve deneyim alanlarıyla, Digital Age Summit’e hareket ve eğlence getiriyor.

Oturmak İncitir!

-Oturduğun andan itibaren dakika başına yakılan kalori yakımı azalır.

-Yağ yakma enzimleri %90 oranında azalır.

-Boyuna binen yük artar, kas yorgunluğu ve sırt ağrısı başlar.

Küçük hareketler büyük değişikliklere neden olur!

Digital Age Summit 2017’de güne sporla başla, gün boyunca birbirinden değerli konuşmacıları dinleyebileceğin oturumlarda canlı ve zinde ol!

09:00 - 10:40
Bölüm 1
09:00 - 09:20
Serdar Kuzuloğlu ile İnsanileşen Teknoloji
09:20 - 09:40

Doğru bir çoklu kanal deneyimi yaratmak çoğu şirket için hâlâ ciddi bir sorun. Hayatlarımızdaki ekran sayısı arttıkça, farklı ekranlar arasında ve gerçek dünya ile çevrimiçi dünya arasındaki geçişi pürüzsüz bir deneyim haline getirmek daha da önemli hale gelecek. Şirketlerin teknolojik altyapıları, karma gerçeklik gibi yeni nesil kullanıcı arayüzleri için hazır değil. Ürün, iş modeli ve kullanıcı arayüzlerini birbirine bağlayan bu durum, fevkalade bir kullanıcı deneyimi yaratma noktasında düğümleniyor. Koşulların eşitlendiği bir ortamda rekabet avantajı yaratmanın yolu da fevkalade bir kullanıcı deneyiminden geçiyor.

FROSMO CEO’su Mikael Gummerus çoklu kanal deneyimi sorunu, kullanıcı deneyiminin püf noktaları ve yeni iş modellerinin oyun bozan sonuçlarını tartışacağı bu oturumda, tüketiciye dönük iş faaliyetlerinin geleceğine ışık tutacak.

09:30 - 10:50
Bölüm 1
09:30 - 09:40
Hoş geldiniz – Açılış konuşması
09:40 - 10:05

-Milenyum kuşağı ve Z kuşağı pazarlama yaklaşımlarını nasıl bir değişime zorluyor?

-Yeni kuşaklar hangi medya formatlarına karşı daha olumlu, hangilerine karşı daha olumsuz bir tutuma sahipler?

-Hangi tür yaratıcı yaklaşımlar yeni kuşaklarla bağ kurmak konusunda daha etkili?

Kantar Millward Brown Global Marka Direktörü Duncan Southgate, Türkiye’den ve dünyadan verilerle bu soruların yanıtlarını arayacak.

Marcus du Sautoy algoritmaların tarihini, nasıl çalıştıklarını ve modern dünyayı nasıl şekillendirdiklerini anlatacak.

10:05 - 10:40
Yapay Zekada Yeni Ufuklar
10:40 - 11:00
Kahve Molası
10:40 - 11:00

Oğuzhan Öztürk Arçelik’in teknoloji vizyonundan bahsedecek.

11:00 - 12:30
Bölüm 2
11:00 - 11:20
Kahve Molası
11:00 - 11:35

Dijitalleşen dünyada bankacılık ve bankacılık çevresindeki yeni iş modelleri nelerdir?

Tamamiyle dijitalleşen bankacılık iş modelinin bankacılık ekosisteminde oyunbozan bir model olup olmadığını anlatacak.

Şuan İngiltere’de uygulanan dijital bankacılık modelinin diğer ülkelerde de başarılı olup olamayacağının sorularına kendi hikayesiyle cevap verecek.

11:20 - 12:30
Bölüm 2
11:20 - 11:40

– Oyunlaştırma nedir?

– Dijital bir dünyada oyunlaştırma nasıl olur?

– Oyunlaştırma hangi durumlarda işe yarar, hangi durumlarda yaramaz?

– İnsan odaklı bir iş yaklaşımının özellikleri nedir, oyunlaştırma ile nasıl örtüşür?

Accenture Digital Interactive Stratejik Tasarım ve Oyunlaştırma Danışmanı Jasmin Karatas, bu oturumda oyunlaştırmanın temellerini doğru oturtmak için bilinmesi gerekenleri anlatacak.

11:35 - 12:00

Hayatlarımızdaki değişimin hızı arttıkça, ürün ve hizmet inovasyonunu derinlemesine içgörülere çapalayabilmek daha önemli hale geliyor. İnsani içgörü bunca değişim içerisinde sabit kalan tek şey ve bu yüzden hemen hemen tüm şirketler için bir rekabet gücü kaynağı.

Hello Group Kurucusu ve CEO’su Jakob Langemark bu oturumda, teknolojiyi ve dijital ürün ve hizmetleri insanileştirmek, inovasyon sürecini sürdürülebilir sonuçlar üretecek şekilde örgütlemek için derinlemesine içgörünün nasıl kullanıldığını gösterecek.

11:40 - 12:00
Hayal @
12:00 - 12:30

Minyatür robotlar, küçük ortamlara ve ölçeklere doğrudan erişebilmek gibi benzersiz bir özelliği olan bir teknoloji. Bir yandan, ufak boyutları ve küçük ölçekteki fizik ve dinamik kurallarına uygun doğaları sayesinde çevik ve portatif olan bu robotlar diğer yandan, toplu bir şekilde büyük miktarlarda üretilebiliyor ve ucuza mal edilebiliyorlar.

Profesör Metin Sitti bu sunumda gelişmiş ve yumuşak malzemeler kullanılarak üretilen küçük ölçekli minyatür robotların, sağlık ve biyomühendislik alanlarında ve hastalıkların muayenesinde yüksek etkili uygulama alanları olabileceğini gösterecek.

Milimetrik robotlarla ilgili bölümde böcekler, yarasalar ve kertenkelelerden ilham alarak tasarlanmış yeni nesil, tırmanabilen, uçabilen, sıçrayabilen-süzülebilen, su üzerinde hareket edebilen robotlardan bahsedilecek. Mikro ölçekteki robotlarla ilgili bölümde ise bakterilere bağlanarak veya dışsal manyetik alanlar sayesinde hareket eden, kanserli hücrelerin hedefli tedavisi ve doku mühendisliği gibi uygulama alanları olan mikrobotlar tanıtılacak.

Dijitalin geliştiği, oluşan eko sistemde yeni trendlerin oluşmaya başladığı bir dönem olması itibariyle dijital kanallarda ilerleyen sosyal girişimcilik konusunu da değerlendireceğiz. Bu nedenle sosyal girişimcilik alanında ses getiren projelere imza atmış, girişimcilik dünyasından sosyal faydaya eğilen iş sahiplerini bir araya getirerek  ‘Sosyal Girişimcilik’ paneli oluşturduk ve bu alanda ses getiren işlere imza atmış alanında öncü isimleri panelde deneyimlerini paylaşmak üzere konuk edeceğiz.

12:30 - 13:30
Öğle Yemeği
12:30 - 13:30
Öğle Yemeği
13:30 - 15:00
Bölüm 3
13:30 - 15:00
Bölüm 3
13:30 - 14:05

Sosyal medyada harcanan ortalama süreler dünya çapında uzarken, kullanıcılar gittikçe kapalı, kişisel ve markalar tarafından takip edilemeyen sosyal medya platformlarına kayıyor. Bu durumun iki anlamı olabilir. Bir yandan markaların karşısında gittikçe büyüyen bir fırsat haline gelen, henüz hiç kullanamadıkları bir sosyal muhabbet alanı var. Diğer yandan bu alanın varlığı, sosyal medyanın etkisini doğru bir şekilde değerlendirmeyi zorlaştırıyor.

WARC Pazarlama Direktörü Imaad Ahmed ve Deloitte Digital Sosyal Medya Danışmanı Monica Hu bu oturumda “Dark Social” adı verilen bu karanlık alanı Digital Age Summit katılımcıları için aydınlatacak.

 • Takip edilemeyen sosyal muhabbetin büyüklüğü kategoriden kategoriye nasıl fark ediyor?
 • Markalar buradaki içgörüyü nasıl kullanabilirler?
 • “Dark Social” sosyal medya pazarlamasının dönüşümünde hangi rolü oynuyor?
 • Chatbot’lar markalara hangi fırsatları sunuyor?
13:30 - 15:00

Şirketler oyunlaştırmayı çalışanları, iş ortaklarını ve müşterileri motive etmenin anahtarı olarak görmeye başladıkları için, oyunlaştırma uygulamalarına yönelik talep gün geçtikçe artıyor. Online eğitim, çalışan markalaşması ve sadakat konularının oyunlaştırma sayesinde topyekûn çözüme bağlanabileceği yönünde bir inanç var. Yapılmasını istediğiniz bir iş mi var? Biraz eğlenceli, keyifli ve oyunsu bir hale getirin tamamdır.

Ne yazık ki oyunlaştırma sihirli bir değnek değil. Oyunlaştırma motivasyonu artırmak ve sadakati güçlendirmek için gerçekten etkili bir araç olabilir; ama şirketlerin kendi ihtiyaçlarına göre doğru yöntemi bulmaları gerekiyor.

Bu çalıştay, oyunlaştırma konusunu daha iyi kavramak isteyen Digital Age Summit katılımcıları için hazırlandı. Accenture Digital Interactive Stratejik Tasarım ve Oyunlaştırma Danışmanı Jasmin Karatas eğitmenliğinde katılımcılar, oyunlaştırmayı ve oyunlaştırma yöntemlerini hep birlikte uygulamalı olarak keşfetme fırsatına sahip olacaklar.

Kısa bir giriş sunumu ile başlayacak olan çalıştay katılımcılara, oyunlaştırmayı deneyerek öğrenebilecekleri bir şekilde, çeşitli oyunlaştırma ve tasarım düşüncesi fikirlerine dayalı bir dizi egzersiz sunmayı hedefliyor. Bunun ardından gelecek tartışma ve soru-cevap bölümünde katılımcılar konu ile ilgili merak ettikleri sorulara yanıt bulma fırsatına sahip olacaklar.

 • Geleneksel (display) planlama dinamikleri. Briefteki hedef kitleye ulaşmak için nelere dikkat ediliyor?
 • Yeni (programatik) planlama dinamikleri. Kullanılabilecek yeni optimizasyon seçenekleri.
 • Programatiğin getirilerinden en önemlisi ve beslendiği jet yakıtı “data”.
 • Data çeşitleri: 1st party, 2nd party, 3rd party…
 • Programatiğe gelene kadar data hangi aşamalardan geçiyor? Data nasıl yönetiliyor, yönetilmeli?
 • Publisher datası vs marketer datası

(What is already) Design(ed) – (can be) Optimize(d) – (to be better) Design(ed)

Türkiye’nin en başarılı UX Design Studio’larında biri olan SHERPA’nın deneyimli ekibinin yol göstericiliğinde, hali hazırda yayında olan bir projenin kullanıcı deneyimini optimize edebilmek için neler yapılabileceğini katılımcıların aktif olarak rol alacakları bir formatta deneyimleme fırsatı sunacağız.

13:30 - 13:55
Online Perakendede Veribilimi Kullanım Alanları
14:00 - 17:00
Digital Age Fintech Özel Bölümü

– Yalan haberler nasıl tüm dünyada yaygınlaştı? Bu durumun sonuçları neler oldu?

– Bir toplumsal olgu olarak yalan haberleri nasıl açıklarız?

– Yalan haberlere inanmaya neden meyilli olduğumuzu birey seviyesinde nasıl açıklarız?

– Yalan haberler medyanın dönüşümü hakkında bize neler söylüyor?

 

14:50 - 15:20
Kahve Molası
15:05 - 15:30
Kahve Molası
15:20 - 16:30
Bölüm 4

– Marka güvenliği nedir? Marka yönetimi açısından nasıl sonuçları vardır?

– Marka güvenliğinin ihlal edildiği durumlara yol açan nedir? Marka güvenliğini sağlamak için farklı tarafların neler yapması gerekir?

– Marka güvenliği sorunu dijital medyanın ekonomik yapısı hakkında bize neler söylüyor? Nasıl bir dönüşüme yol açabilir?

– Büyük dijital medya şirketleri marka güvenliği konusuna nasıl bakıyorlar ve bu konuda neler yapıyorlar?

15:30 - 17:00
Bölüm 4

Yeni bir nesil için yeni bir pazarlama

 • Farklı mecralar ve farklı medya kanalları, marka inşasına hangi oranlarda katkıda bulunuyor?
 • Dijital medya kanalları için en doğru stratejik rol hangisi?
 • Mecralar arası sinerji etkisi nasıl yaratılır ve nasıl güçlendirilir?
 • En çok hangi medya formatlarına karşı olumlu bir tutuma sahibiz?
 • Reklamların atlanabildiği bir dünyada markalar etkileşim yaratmak için neler yapmalılar?
 • Kantar Millward Brown Global Marka Direktörü Duncan Southgate, şirketin global dijital ve medya etki araştırmaları veritabanından süzülen bilgiler ışığında hazırladığı ve gerçek vakalarla desteklediği bu çalıştayda, bu soruların yanıtlarını arayacak. Araştırma sunumu, interaktif çalışma ve tartışma şeklinde kurgulanan çalıştayda Southgate’e, Türkiye’den örnekleri tartışmak üzere, Kantar Millward Brown Türkiye Medya ve Dijital Uygulamalardan Sorumlu Müşteri İlişkileri Direktörü Deniz Sarıyıldız eşlik ediyor.
 • Chatbot nedir? Tarihçesi nedir?
 • Nasıl çalışır? Nerelerde kullanılır?
 • Neden geleceğin uygulamaları olarak görülüyor?
 • Hangi sektörleri etkileyecek?
 • Dünya devleri bu konuda neler yapıyor?
 • Pazarlama dünyasında neden chatbotlar bir anda önem kazandı?
 • Chatbot ile firmaların işlerine nasıl değer katabilirler?
 • Chatbot müşteri ilişkilerinde firmalara ne tür artılar sağlıyor?
 • Chatbot teknolojik olarak hangi noktalara evrilecek ve bu pazarlama – müşteri ilişkilerini nasıl etkileyecek
 • Sektörel chatbot demoları
 • Markalar chatbot kurgularken hangi noktalara dikkat etmeli?
15:30 - 17:00
 • Pazarlama otomasyonu nedir, ne değildir?
 • Müşteri yolculuğunda otomasyonun önemi.
 • Pazarlama otomasyonunda veri kullanımı.
 • Pazarlama otomasyonu oluşturulurken en sık yapılan hatalar.
 • Workshop: Örnek Otomasyon Programları Oluşturma.
15:30 - 17:00

Bu workshop’ta YouTube’da başarılı olmuş kampanyaların ipuçlarını bulabilir, YouTube’un Türkiye’de geldiği nokta hakkında bilgiler alabilirsiniz. Ayrıca programatik videonun medya planlamasına getirdiği yenilik ve gelişmeleri dinleyebilirsiniz.

17:00 - 19:00
Happy Hour by Wirecard, Music by Türk Telekom Müzik
17:00 - 19:00
Kapanış Partisi by Türk Telekom Müzik

Kanlıca Salonu

13:30 - 15:00

Şirketler oyunlaştırmayı çalışanları, iş ortaklarını ve müşterileri motive etmenin anahtarı olarak görmeye başladıkları için, oyunlaştırma uygulamalarına yönelik talep gün geçtikçe artıyor. Online eğitim, çalışan markalaşması ve sadakat konularının oyunlaştırma sayesinde topyekûn çözüme bağlanabileceği yönünde bir inanç var. Yapılmasını istediğiniz bir iş mi var? Biraz eğlenceli, keyifli ve oyunsu bir hale getirin tamamdır.

Ne yazık ki oyunlaştırma sihirli bir değnek değil. Oyunlaştırma motivasyonu artırmak ve sadakati güçlendirmek için gerçekten etkili bir araç olabilir; ama şirketlerin kendi ihtiyaçlarına göre doğru yöntemi bulmaları gerekiyor.

Bu çalıştay, oyunlaştırma konusunu daha iyi kavramak isteyen Digital Age Summit katılımcıları için hazırlandı. Accenture Digital Interactive Stratejik Tasarım ve Oyunlaştırma Danışmanı Jasmin Karatas eğitmenliğinde katılımcılar, oyunlaştırmayı ve oyunlaştırma yöntemlerini hep birlikte uygulamalı olarak keşfetme fırsatına sahip olacaklar.

Kısa bir giriş sunumu ile başlayacak olan çalıştay katılımcılara, oyunlaştırmayı deneyerek öğrenebilecekleri bir şekilde, çeşitli oyunlaştırma ve tasarım düşüncesi fikirlerine dayalı bir dizi egzersiz sunmayı hedefliyor. Bunun ardından gelecek tartışma ve soru-cevap bölümünde katılımcılar konu ile ilgili merak ettikleri sorulara yanıt bulma fırsatına sahip olacaklar.

Yeni bir nesil için yeni bir pazarlama

 • Farklı mecralar ve farklı medya kanalları, marka inşasına hangi oranlarda katkıda bulunuyor?
 • Dijital medya kanalları için en doğru stratejik rol hangisi?
 • Mecralar arası sinerji etkisi nasıl yaratılır ve nasıl güçlendirilir?
 • En çok hangi medya formatlarına karşı olumlu bir tutuma sahibiz?
 • Reklamların atlanabildiği bir dünyada markalar etkileşim yaratmak için neler yapmalılar?
 • Kantar Millward Brown Global Marka Direktörü Duncan Southgate, şirketin global dijital ve medya etki araştırmaları veritabanından süzülen bilgiler ışığında hazırladığı ve gerçek vakalarla desteklediği bu çalıştayda, bu soruların yanıtlarını arayacak. Araştırma sunumu, interaktif çalışma ve tartışma şeklinde kurgulanan çalıştayda Southgate’e, Türkiye’den örnekleri tartışmak üzere, Kantar Millward Brown Türkiye Medya ve Dijital Uygulamalardan Sorumlu Müşteri İlişkileri Direktörü Deniz Sarıyıldız eşlik ediyor.

Yeniköy Salonu

 • Chatbot nedir? Tarihçesi nedir?
 • Nasıl çalışır? Nerelerde kullanılır?
 • Neden geleceğin uygulamaları olarak görülüyor?
 • Hangi sektörleri etkileyecek?
 • Dünya devleri bu konuda neler yapıyor?
 • Pazarlama dünyasında neden chatbotlar bir anda önem kazandı?
 • Chatbot ile firmaların işlerine nasıl değer katabilirler?
 • Chatbot müşteri ilişkilerinde firmalara ne tür artılar sağlıyor?
 • Chatbot teknolojik olarak hangi noktalara evrilecek ve bu pazarlama – müşteri ilişkilerini nasıl etkileyecek
 • Sektörel chatbot demoları
 • Markalar chatbot kurgularken hangi noktalara dikkat etmeli?

Pre Function

08:00 - 09:20
Kahvaltı ve Spor Zamanı
08:00 - 09:30

Bu yıl Digital Age Summit, iyi yaşam elçimiz Uzman Diyetisyen Dilara Koçak 2017 trendlerinden biri olan Wake & Cake kahvaltısı ile iyi yaşam standında sizi bekliyor.

08:15 - 08:45

Life Fitness ile DigitalAge Summit Sporla Başlıyor! Four Seasons’ın terasında tüm katılımcılarımızı sabah sporuna bekliyoruz. 

Dünyanın en iyi fitness ekipmanları üreticisi Life Fitness,  LFA Eğitmeni Onur Gurur Özbek’in katılımcılara özel hazırlayacağı sabah pilates etkinliği ve deneyim alanlarıyla, Digital Age Summit’e hareket ve eğlence getiriyor.

Oturmak İncitir!

-Oturduğun andan itibaren dakika başına yakılan kalori yakımı azalır.

-Yağ yakma enzimleri %90 oranında azalır.

-Boyuna binen yük artar, kas yorgunluğu ve sırt ağrısı başlar.

Küçük hareketler büyük değişikliklere neden olur!

Digital Age Summit 2017’de güne sporla başla, gün boyunca birbirinden değerli konuşmacıları dinleyebileceğin oturumlarda canlı ve zinde ol!

09:00 - 10:40
Bölüm 1
09:00 - 09:20
Serdar Kuzuloğlu ile İnsanileşen Teknoloji
09:20 - 09:40

Doğru bir çoklu kanal deneyimi yaratmak çoğu şirket için hâlâ ciddi bir sorun. Hayatlarımızdaki ekran sayısı arttıkça, farklı ekranlar arasında ve gerçek dünya ile çevrimiçi dünya arasındaki geçişi pürüzsüz bir deneyim haline getirmek daha da önemli hale gelecek. Şirketlerin teknolojik altyapıları, karma gerçeklik gibi yeni nesil kullanıcı arayüzleri için hazır değil. Ürün, iş modeli ve kullanıcı arayüzlerini birbirine bağlayan bu durum, fevkalade bir kullanıcı deneyimi yaratma noktasında düğümleniyor. Koşulların eşitlendiği bir ortamda rekabet avantajı yaratmanın yolu da fevkalade bir kullanıcı deneyiminden geçiyor.

FROSMO CEO’su Mikael Gummerus çoklu kanal deneyimi sorunu, kullanıcı deneyiminin püf noktaları ve yeni iş modellerinin oyun bozan sonuçlarını tartışacağı bu oturumda, tüketiciye dönük iş faaliyetlerinin geleceğine ışık tutacak.

09:40 - 10:05

-Milenyum kuşağı ve Z kuşağı pazarlama yaklaşımlarını nasıl bir değişime zorluyor?

-Yeni kuşaklar hangi medya formatlarına karşı daha olumlu, hangilerine karşı daha olumsuz bir tutuma sahipler?

-Hangi tür yaratıcı yaklaşımlar yeni kuşaklarla bağ kurmak konusunda daha etkili?

Kantar Millward Brown Global Marka Direktörü Duncan Southgate, Türkiye’den ve dünyadan verilerle bu soruların yanıtlarını arayacak.

10:05 - 10:40
Yapay Zekada Yeni Ufuklar
10:40 - 11:00
Kahve Molası
11:00 - 12:30
Bölüm 2
11:00 - 11:35

Dijitalleşen dünyada bankacılık ve bankacılık çevresindeki yeni iş modelleri nelerdir?

Tamamiyle dijitalleşen bankacılık iş modelinin bankacılık ekosisteminde oyunbozan bir model olup olmadığını anlatacak.

Şuan İngiltere’de uygulanan dijital bankacılık modelinin diğer ülkelerde de başarılı olup olamayacağının sorularına kendi hikayesiyle cevap verecek.

11:35 - 12:00

Hayatlarımızdaki değişimin hızı arttıkça, ürün ve hizmet inovasyonunu derinlemesine içgörülere çapalayabilmek daha önemli hale geliyor. İnsani içgörü bunca değişim içerisinde sabit kalan tek şey ve bu yüzden hemen hemen tüm şirketler için bir rekabet gücü kaynağı.

Hello Group Kurucusu ve CEO’su Jakob Langemark bu oturumda, teknolojiyi ve dijital ürün ve hizmetleri insanileştirmek, inovasyon sürecini sürdürülebilir sonuçlar üretecek şekilde örgütlemek için derinlemesine içgörünün nasıl kullanıldığını gösterecek.

Dijitalin geliştiği, oluşan eko sistemde yeni trendlerin oluşmaya başladığı bir dönem olması itibariyle dijital kanallarda ilerleyen sosyal girişimcilik konusunu da değerlendireceğiz. Bu nedenle sosyal girişimcilik alanında ses getiren projelere imza atmış, girişimcilik dünyasından sosyal faydaya eğilen iş sahiplerini bir araya getirerek  ‘Sosyal Girişimcilik’ paneli oluşturduk ve bu alanda ses getiren işlere imza atmış alanında öncü isimleri panelde deneyimlerini paylaşmak üzere konuk edeceğiz.

12:30 - 13:30
Öğle Yemeği
13:30 - 15:00
Bölüm 3
13:30 - 13:55
Online Perakendede Veribilimi Kullanım Alanları
15:05 - 15:30
Kahve Molası
15:30 - 17:00
Bölüm 4
17:00 - 19:00
Kapanış Partisi by Türk Telekom Müzik

Kanlıca Salonu

(What is already) Design(ed) – (can be) Optimize(d) – (to be better) Design(ed)

Türkiye’nin en başarılı UX Design Studio’larında biri olan SHERPA’nın deneyimli ekibinin yol göstericiliğinde, hali hazırda yayında olan bir projenin kullanıcı deneyimini optimize edebilmek için neler yapılabileceğini katılımcıların aktif olarak rol alacakları bir formatta deneyimleme fırsatı sunacağız.

15:30 - 17:00

Bu workshop’ta YouTube’da başarılı olmuş kampanyaların ipuçlarını bulabilir, YouTube’un Türkiye’de geldiği nokta hakkında bilgiler alabilirsiniz. Ayrıca programatik videonun medya planlamasına getirdiği yenilik ve gelişmeleri dinleyebilirsiniz.

Yeniköy Salonu

 • Geleneksel (display) planlama dinamikleri. Briefteki hedef kitleye ulaşmak için nelere dikkat ediliyor?
 • Yeni (programatik) planlama dinamikleri. Kullanılabilecek yeni optimizasyon seçenekleri.
 • Programatiğin getirilerinden en önemlisi ve beslendiği jet yakıtı “data”.
 • Data çeşitleri: 1st party, 2nd party, 3rd party…
 • Programatiğe gelene kadar data hangi aşamalardan geçiyor? Data nasıl yönetiliyor, yönetilmeli?
 • Publisher datası vs marketer datası
15:30 - 17:00
 • Pazarlama otomasyonu nedir, ne değildir?
 • Müşteri yolculuğunda otomasyonun önemi.
 • Pazarlama otomasyonunda veri kullanımı.
 • Pazarlama otomasyonu oluşturulurken en sık yapılan hatalar.
 • Workshop: Örnek Otomasyon Programları Oluşturma.
#DASummit18