Darko Silajdžić

DDB Prag / CEO

CEO’luk ve profesyonel video oyunculuğunu bir potada eriten Saraybosnalı Darko, 12 yaşında, sırt çantasındaki C64’ü dışında hiçbir şeyi olmadan Çek Cumhuriyeti’ne sığınmacı olarak geldi. Yepyeni bir ülkede, kimseyi tanımadığı günlerde bilgisayarı en iyi arkadaşı olan Darko, bu sayede oyunlarla özel bir bağ kurdu ve yıllar sonra profesyonel bir oyuncuya dönüşmesinde bu bağ çok etkili oldu.

 

Şimdilerde 10 yıldır görev aldığı DDB Prag’ın CEO’su olan Darko özellikle iş geliştirme ve inovatif yaklaşımının etkisiyle ajansı bölgedeki en saygın ve başarılı adreslerden biri haline getirmeyi başardı. Yaratıcılık ve video oyunlar konusundaki tutkusunu 2020 yılında birleştirerek dünyanın ilk küresel espor ve gaming ajans network’ü DDB FTW (For The Win)‘yu kuran Darko bu sayede video oyunlar konusunda tutkulu en parlak zihinleri de bir araya getirmiş oldu.

 

DDB FTW network’ü şimdiden dünyanın dört bir yanında birçok pazara yayılmış, küresel birçok markayı portföyüne katmış durumda. Üstelik bunu yaparken DDB network’ündeki görece geleneksel markaları da bu yepyeni alana taşımayı başardıklarını not etmekte yarar var. Darko halihazırda DDB FTW ve DDB Prag’da CEO olarak görev almayı sürdürüyor. #DATS22

2007 yılından beri düzenlenen Digital Age Tech Summit teknoloji, dijital kültür ve iş dünyasını konu alan bir etkinliktir. Başlangıçta sadece dijital pazarlama ile ilgili konuların tartışıldığı etkinlik bugün; dijital devrimden akıllı şehirlere, marka güvenliği, yapay zeka, girişimcilik, dijital pazarlar, sosyal medyadan hayatımızı kolaylaştıran yeni teknolojilere kadar dijital dünyada yaşanan gelişmeleri ilk ağızlardan öğrenme imkanı sağlıyor.

Veri Politikası | Çerez Politikası | Gizlilik Politikası

İLETİŞİM
ARŞİVLER
Copyright 2020 Digital Age Summit. All rights reserved