Prof. César A. Hidalgo

DİREKTÖR, UNIVERSITY OF TOULOUSE CENTER FOR COLLECTIVE LEARNING

César A. Hidalgo, ekonomik karmaşıklığa, veri görselleştirmeye ve uygulamalı yapay zekaya olan katkılarıyla tanınan bir Şili-İspanyol-Amerikan bilim insanıdır.

Hidalgo şu anda Toulouse Üniversitesi Yapay ve Doğal Zeka Enstitüsünde (ANITI) CENTER FOR COLLECTIVE LEARNING'e liderlik etmektedir. Aynı zamanda Manchester Üniversitesi’nde Fahri Profesör ve Harvard Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Okulu’nda misafir profesördür.

2010 ve 2019 yılları arasında Hidalgo, MIT’nin COLLECTIVE LEARNING grubuna liderlik ederek asistanlıktan doçentliğe yükseldi. MIT’de çalışmadan önce Hidalgo, Harvard’ın Kennedy Devlet Okulu’nda araştırma görevlisiydi. Hidalgo aynı zamanda, veri dağıtım ve görselleştirme sistemlerinin oluşturulmasında uzmanlaşmış ödüllü bir şirket olan Datawheel’in de kurucusudur. Notre Dame Üniversitesi’nden Fizik alanında doktora ve Universidad Católica de Chile’den Fizik alanında lisans diploması sahibidir.

Hidalgo’nun katkıları, 2018 Lagrange Ödülü ve üç Webby Ödülü dahil olmak üzere çok sayıda ödülle karşılık buldu. Hidalgo aynı zamanda üç kitabın da yazarıdır: “Why Information Grows” (Basic Books, 2015), “The Atlas of Economic Complexity” (MIT Press, 2014) ve “How Humans Judge Machines” (MIT Press, Gelecek 2020).#DATS22

2007 yılından beri düzenlenen Digital Age Tech Summit teknoloji, dijital kültür ve iş dünyasını konu alan bir etkinliktir. Başlangıçta sadece dijital pazarlama ile ilgili konuların tartışıldığı etkinlik bugün; dijital devrimden akıllı şehirlere, marka güvenliği, yapay zeka, girişimcilik, dijital pazarlar, sosyal medyadan hayatımızı kolaylaştıran yeni teknolojilere kadar dijital dünyada yaşanan gelişmeleri ilk ağızlardan öğrenme imkanı sağlıyor.

Veri Politikası | Çerez Politikası | Gizlilik Politikası

İLETİŞİM
ARŞİVLER
Copyright 2020 Digital Age Summit. All rights reserved