Prof. Pınar Özcan

Oxford Üniversitesi Finans ve Teknoloji (FinTech) İnisiyatifi Direktörü


Oxford Üniversitesi Saïd Business School / Girişimcilik ve İnovasyon Profesörü

Strateji, girişimcilik ve teknoloji pazarları konusunda uzmanlığı olan Profesör Pınar Özcan, şimdilerde fintech’te iş modelleri ve yapay zekâ, açık bankacılık ve bankacılıkta disruption ve büyük teknoloji platformlarının yükselişi gibi alanlarda araştırmalar yapmaktadır.

Doktorasını Stanford Üniversitesi bünyesindeki Stanford Technology Ventures Program’da tamamlayan Prof. Özcan aynı üniversiteden master ve çift lisans derecesi almıştır.

Blanchard International Turkey’in kurucu ortağı olan Prof. Özcan, Siemens’te yönetim danışmanlığının yanı sıra Silikon Vadisi’ndeki teknoloji girişimleri ve girişim sermayesi şirketlerine de stratejik danışmanlık yapmaktadır.

Pınar Özcan, the Excellence in Research Award, Best Teaching Case Award, IDEA Entrepreneurship Thought Leader Award gibi prestijli ödüllerin yanı sıra 2017 yılında Poets and Quants tarafından hazırlanan Top 40 Business School Professors under 40 listesinde de yer almıştır. 2019 yılında Avrupa ve Birleşik Krallık’ta bankacılığın geçirdiği dönüşüme dair çalışmaları sebebiyle British Academy Mid-Career Fellow olarak seçilmiştir.

İstanbullu profesör anadili Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Flemenkçe bilir.#DATS22

2007 yılından beri düzenlenen Digital Age Tech Summit teknoloji, dijital kültür ve iş dünyasını konu alan bir etkinliktir. Başlangıçta sadece dijital pazarlama ile ilgili konuların tartışıldığı etkinlik bugün; dijital devrimden akıllı şehirlere, marka güvenliği, yapay zeka, girişimcilik, dijital pazarlar, sosyal medyadan hayatımızı kolaylaştıran yeni teknolojilere kadar dijital dünyada yaşanan gelişmeleri ilk ağızlardan öğrenme imkanı sağlıyor.

Veri Politikası | Çerez Politikası | Gizlilik Politikası

İLETİŞİM
ARŞİVLER
Copyright 2020 Digital Age Summit. All rights reserved