Dr. Sandhya Sriram

SHIOK MEATS / KURUCU ORTAK VE CEO || CEO & CO-FOUNDER, SHIOK MEATS PTE. LTD.

Doktor Sandhya Sriram Singapur merkezli Shiok Meats’in kurucu ortağı ve CEO’sudur. Kök hücre bilimcisi olan Dr. Sriram kas, yağ, hücre ve kök hücre konusunda 10 yılı aşkın deneyime sahiptir. Singapur’daki Nanyang Technological University’den doktora derecesini aldıktan sonra yine Singapur’daki A*STAR’da doktora sonrası çalışmalarına başlamıştır. Burada geçirdiği dört yılın ardından bir araştırma enstitüsünde iş geliştirme yönetimden sorumlu olmuş, bu sırada da Biotech In Asia ve SciGlo isimli 2 şirket kurmuştur.

Dr. Sriram’ın imzasını taşıyan girişimler kendisini Forbes’un Women in Tech listesine taşımıştır. Şimdilerde şirketin kurucu ortak ve CTO’su olarak görev alan Dr. Ka Yi Ling ile birlikte, kök hücre temelli et ürünleri geliştiren Singapur merkezli Shiok Meats’te çalışmalarını sürdürmektedir.

||

Dr Sandhya Sriram is the CEO and co-founder of Shiok Meats Pte. Ltd., Singapore. Sandhya is a stem cell scientist with over 10 years of experience working with muscle, adipose, cells and stem cells. After graduating with a PhD from Nanyang Technological University in Singapore, Sandhya pursued her postdoc at A*STAR in Singapore. Following 4 years of postdoctoral work, she took up business development at a research institute. Alongside, she co-founded 2 companies, Biotech In Asia and SciGlo. Sandhya has been featured on Forbes Women in Tech for her entrepreneurial ventures. Currently, Sandhya and Dr Ka Yi Ling, her co-founder and CTO of Shiok Meats, are working on cell-based meat (seafood), based out of Singapore.


Copyright 2024 Digital Age Summit. All rights reserved