Duncan Stewart

DELOITTE CANADA, TMT ARAŞTIRMA DİREKTÖRÜ || DIRECTOR OF RESEARCH, DELOITTE CANADA

Deloitte Kanada’da TMT (Teknoloji, Medya ve Eğlence & Telekomünikasyon) Research’ün direktörlüğünü üstlenen Duncan Stewart; tüketici ve iş teknolojileri, medya, eğlence ve telekomünikasyon konularında küresel çapta tanınan bir uzmandır. 2008 yılından bu yana Deloitte Global Research tarafından yayınlanan ve TMT alanındaki tahminlerin yer aldığı Predictions raporunun ortak yazarlarından biridir. Her yıl teknoloji, medya ve telekom sektöründeki en üst düzey markaların yöneticileriyle görüşmeler gerçekleştiren Stewart, bu görüşmelerde elde ettiği içgörüleri ortaya koyduğu işlere entegre eder.

 

Şirketler için olduğu gibi çeşitli etkinlikler için de konuşmalar yapan Stewart’ı sıklıkla geleceğe dair herhangi bir şey hakkında söyleşiler verirken görebilirsiniz.

 

TMT sektöründe 31 yıllık deneyimi bulunan Stewart, aynı zamanda teknoloji ve telekom sektöründe portföy yönetimi de yapmıştır. Canadian Technology Fund Manager of the Year ödülünü ilk yılında kazanan Stewart yatırımcılığı döneminde TMT sektöründeki kamuya açık ve özel şirketler için toplamda 2 milyar dolarlık fon tesis etmiştir.

 

CFA® (Chartered Financial Analyst) sertifikalı olan Stewart lisans derecesini Siyaset Bilimi alanında, British Columbia Üniversitesi’nden almıştır. 

||

Duncan is the Director of TMT Research for Deloitte Canada, and is a globally recognized expert on predicting the future of consumer and enterprise technology, media and entertainment & telecommunications. He has been co-author of Deloitte Global Research’s annual Predictions report on trends in TMT since 2008. He meets with hundreds of the top tech, media and telecom companies globally each year, and incorporates their insights into his work.

He presents regularly to companies and at conferences, has a high-profile media presence and is frequently interviewed on the future of everything.

Duncan has 31 years of experience in the TMT industry. As a portfolio manager, he made investments in the tech and telecom sector, and won the Canadian Technology Fund Manager of the Year award in its inaugural year. In his time as an investor he deployed a cumulative $2 billion of capital into global TMT markets, in public and private companies.

 

He is a CFA® charterholder and holds a B.A. in Political Science from the University of British Columbia.

 


Copyright 2024 Digital Age Summit. All rights reserved