FARIS YAKOB

Kurucu Ortak, Strateji ve İnovasyon Danışmanı GENIUS STEALS

Faris Yakob kariyerine ilk dotcom patlaması sırasında dijital işletmeler için strateji danışmanı olarak başladı ve ajans dünyasına geçti. Naked Communications adlı şirkete 20. çalışan olarak katılan Yakob, Londra, Sydney ve New York’ta Naked Communications’da iletişim stratejisti ve daha sonra da dijitalden sorumlu başkan olarak çalıştı.

Faris Yakob, McCann Erickson NYC’de EVP Baş Teknoloji Stratejisti olarak görevine devam etti ve dijital dönüşümlerini gerçekleştirdi. Bunun ardından da  Cannes’daki ilk Cyber Lion ödülünü kazandı. Daha sonra, CPB, Anomaly, 72 & Sunny ve kbs + da dâhil olmak üzere türünün en iyi ajanslarının en iyilerinden biri olan MDC Partners’ın İnovasyon Sorumlusu olarak atandı.

Yakob, Kbs + bünyesinde konuşlandırılmış bir sosyal ekip kurdu ve sosyal ürün ve hizmetler geliştirdi, içerik ekibinin kurulmasına yardımcı oldu ve yaratıcı teknoloji butiği Spies & Assassins’i kurdu.

Yakob ayrıca IPA Sosyal Komitesinin kurucu üyesi Sosyal Medya Haftası küresel danışma kurulu ve Effies sosyal kategorisi de dâhil olmak üzere birçok ödül töreninde yer aldı.  Endüstride yeniliği yansıtmak ve vurgulamak, yeni kategoriler oluşturmak ve tanımlamak için Londra Uluslararası Ödüllerine yardımcı oldu. Neredeyse 10 yıldır blog dünyasına ve sektördeki sosyal tartışmalarına devam ediyor.

Talks


Copyright 2024 Digital Age Summit. All rights reserved