Işıl Akdemir Evlioğlu

GARANTİ BBVA, MÜŞTERİ ÇÖZÜMLERİ VE DİJİTAL BANKACILIK GENEL MÜDÜR YARDIMCISI || GARANTI BBVA, EXECUTIVE VICE PRESIDENT CUSTOMER SOLUTIONS AND DIGITAL BANKING

Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü lisans ve Kellogg School of Management MBA derecesine sahip olan Işıl Akdemir Evlioğlu, iş yaşamına 2003 yılında İstanbul’da global bir danışmanlık şirketi olan McKinsey’de danışman olarak başladı ve 2003-2012 yılları arasında en son Yardımcı Ortak pozisyonunda görevini sürdürdü. 2012-2017 yılları arasında Garanti BBVA Ödeme Sistemleri’nde Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini yürüten Akdemir Evlioğlu, Ocak 2017-Şubat 2020 tarihleri arasında Garanti BBVA Ödeme Sistemleri Genel Müdürü görevini üstlendi ve Mart 2020 tarihinde Garanti BBVA’ya Müşteri Çözümleri ve Dijital Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Aynı zamanda Garanti BBVA Ödeme Sistemleri ve Garanti BBVA Emeklilik’te Yönetim Kurulu Başkan Vekili; Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) ve SALT’ta Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

İşletmecilik ve bankacılık sektörlerinde 16 senelik iş tecrübesi olan Akdemir Evlioğlu, Dijital Bankacılık, Tüzel Müşteri Çözümleri, Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi, Müşteri Deneyimi ve Memnuniyeti, Sigorta ve Emeklilik Koordinasyon, Müşteri İletişim Merkezi, Müşteri Analitiği, İnovasyon ve Ürün Geliştirme alanlarından sorumlu.

||

Işıl Akdemir Evlioğlu graduated from Bilkent University Department of Economics and earned her MBA degree from Kellogg School of Management. She started her career in 2003 as a Consultant at a global consulting firm where she last served as a Junior Partner between 2003-2012 before joining Garanti BBVA. Ms. Akdemir Evlioğlu served as the Vice President of Marketing at Garanti BBVA Payment Systems between 2012- 2017 and as the CEO from January, 2017 to February, 2020. On March, 2020, Ms. Akdemir Evlioğlu was appointed as the Executive Vice President in charge of Customer Solutions and Digital Banking. In addition, Ms. Akdemir Evlioğlu serves as Vice Chairman of Garanti BBVA Payment Systems and Garanti BBVA Pension and Life, and as Board Member of Teachers Academy Foundation and SALT. With 16 years of experience in banking and business administration Ms. Akdemir Evlioğlu’s areas of responsibility are Digital Banking, Client Digital Solutions, Corporate Brand Management and Marketing Communication, Customer Experience and Satisfaction, Insurance and Pension Coordination, Customer Contact Center and Customer Analytics, Innovation and Product Development.


Copyright 2024 Digital Age Summit. All rights reserved