LALE ERGİN

İcra Kurulu Üyesi Borusan

Borusan Holding İcra Kurulu Üyesi olan Lale Ergin aynı zamanda Borusan Holding altındaki tüm grup şirketleri için Strateji, İş Geliştirme ve İnovasyon fonksiyonlarının liderliğini yürütmektedir.

1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmasının ardından Borusan Holding’de çalışmaya başlayan Ergin 2001 yılında Koç Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans (MBA) programını tamamlamıştır.

Borusan Holding’deki kariyeri boyunca strateji, iş geliştirme, birleşme ve devralma, inovasyon ve dijitalleşme alanlarında çeşitli görevler üstlenmiştir. Borusan Holding İcra Kurulu Üyesi rolü kapsamında Lojistik, Enerji, Otomotiv Yan Sanayi ve İkinci El Araç iş kollarında faaliyet gösteren iştiraklerden sorumludur ve bu iştiraklerin icra kurullarında bulunmaktadır.

Devam eden fonksiyonel sorumlulukları arasında Borusan Holding portföy stratejisini yönlendirmek, portföyün aktif yönetimi için gerçekleştirilen projeleri (yeni yatırımlar, inovasyon şirketleri vb.) yönetmek, mevcut iştiraklerin M&A aktiviteleri ve aşamalı büyüme projelerini yönetmek, grup strateji belirleme ve yönetimi sürecini yönlendirmek, grup için kritik/dönüştürücü inovasyon projelerini ve yeniden yapılandırma süreçlerini (yeni ürün, hizmet ve iş modeli) yönetmek bulunmaktadır.

Lale Ergin; Borusan EnBW Enerji, Borusan Lojistik, Borusan Makine ve Güç Sistemleri, Supsan, Borusan Manheim ve grup içerisindeki bütün inkübasyon şirketlerinin de Yönetim Kurulu Üyesidir.

Türkiye Kalite Derneği (KALDER) Yönetim Kurulunda bulunan Lale Ergin, TÜSİAD ve Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği üyesidir.


Copyright 2024 Digital Age Summit. All rights reserved