Levent Erden

1957 doğumlu olan Levent Erden, Galatasaray Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra MBA Programına Boğaziçi Üniversitesi’nde devam etti. Çalışma hayatına reklamcı olarak başladı ilk olarak 3 yıl McCann’de çalıştı daha sonra L’Oreal Türkiye operasyonunu başlatmak üzere Fransa ve Türkiye’de dönüşümlü olarak görev yaptı, L’Oreal’in ilk Türk yöneticisi oldu. Pepsi’nin son “pazar lideri’ olduğu dönemde Pepsi Co. International Ülke Müdürü görevinden sonra pazarlama ve iletişimin kapsayabildiği hemen her yönetici koltuğuna oturdu.

Kendi pazarlama danışmanlığı şirketini kurarak Procter & Gamble, Lynos Tetley Merlin Gerin vb. kuruluşlara hizmet verdi.Bilgi grubu bünyesinde, ATV’nin kuruluş sonrasında gündüz yayınını üstlenen, Türkiye’nin ilk interaktif TV denemesini gerçekleştiren Aktif TV’nin Genel Müdürlüğünü yaptı. Bilgi Üniversitesi’nin kuruluşu aşamasında katkıda bulundu.Havas WorldWide Türkiye grubunun kurucu ortağı.

Bilgi Üniversitesi MBA ve e-MBA programlarında Pazarlama, Entegre Pazarlama İletişimi, Reklam ve Tüketici Davranışları konularında dersler vermekte.Son 15 yıldır yurtiçi ve yurtdışı konferanslarda, derslerde, sohbetlerde anlattıklarını hala kitaplaştırmaya çalışıyor.

||

Levent Erden is a graduate of Bogazici University, where he studied his undergrad and MBA. However, he prefers to call himself as a member of “Galatasaray” graduates.

He started his career as an advertiser, he worked for McCan for 3 years. To initiate L’Oreal’s Turkey operations, he traveled between France and Turkey.

During the last market leadership of Pepsi Co., he was the International brand manager. Since that, we can say that he took almost all executive roles.

He consistently works on emphasizing the relation between marketing and finance. He was the CEO of Euro RSCC Turkey and the President of Interactive Advertising Bureau of Turkey.

He gives lectures about Marketing, Integrated Marketing Communications, Advertising and Consumer Behavior at Bilgi University MBA and e-MBA programs.

For the last 15 years, he has been trying to create a book out of his speeches at different conferences. 


Copyright 2024 Digital Age Summit. All rights reserved