Nur Kara

ROCHE TÜRKİYE, İLETİŞİM LİDERİ

Yaklaşık 15 yıldır farklı sektörlerde kurumsal iletişim rollerinde yer alan Nur Kara, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Latin Dilleri Edebiyatı ve Felsefe bölümünde tamamladı. 2004 yılında ise Londra Üniversitesi’nde Uluslararası Pazarlama Yönetimi eğitimi aldı.

Kurumsal iş hayatına ilk olarak DiaSa Sabancı’da Reklam ve Halkla İlişkiler Uzmanı olarak başlayan Nur Kara, yaklaşık 8 yıl DHL Express Türkiye’de Kurumsal İletişim Müdürü olarak çalıştı. 2019 yılından bu yana ise Roche Diagnostik Türkiye’nin hem iletişim çalışmalarına liderlik ediyor hem de şirketin çevik dönüşüm ekibinde Scrum Master olarak rol alıyordu. Nur Kara, son olarak, Roche Türkiye Kurumsal İletişim Lideri olarak Diagnostik ile birlikte İlaç iş biriminin de iletişim çalışmalarından sorumlu olarak görev yapıyor.

||

Nur Kara has been in corporate communication roles in different sectors for about 15 years. She completed her undergraduate education at Istanbul University, Department of Latin Languages Literature and Philosophy. In 2004, she studied International Marketing Management at the University of London. Nur Kara started her corporate career as an Advertising and Public Relations Chief at DiaSa Sabancı and later joined DHL Express Turkey as Corporate Communications Manager. Since 2019, she has been leading the communication efforts of Roche Diagnostics Turkey and has been playing a role as Scrum Master in the agile transformation team of the company. Lastly, as Roche Turkey Corporate Communications Lead, Nur Kara is responsible for the communication activities of the Diagnostics and Pharmaceuticals business unit. 


Copyright 2024 Digital Age Summit. All rights reserved