AYŞENUR EVCİL

Bölge Dijital Dönüşüm Direktörü BSH Ev Aletleri

BSH Ev Aletleri bünyesinde Bölgesel Dijital Dönüşüm Direktörü olarak görev alan Ayşenur Evcil, 89 ülkeyi (Türkiye, Ortadoğu, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu) kapsayan T-MEA-CIS Bölgesinde dijital strateji ve dönüşüm alanlarında liderlik yapıyor. Tüketici ürünleri, perakende, finansal hizmetler, dijital yayıncılık ve medya sektörlerinde 17 yıllık global deneyime sahip olan Ayşenur, bu sektörlerde entegre müşteri odaklı pazarlama stratejileriyle markalaşma, e-ticaret ve doğrudan pazarlama alanlarında birçok başarılı projeye yön verdi.

BSH ailesine katılmadan önce, Accenture Dijital Türkiye’de Dijital Pazarlama, Satış ve Analitik Ülke Lideri olarak görev yaptı. Bu süre zarfında Türkiye’nin önde gelen finansal hizmetler, telekomünikasyon, ambalajlı tüketim malları ve perakende şirketleri için geliştirilen büyüme ve karlılık odaklı karmaşık dijital dönüşüm danışmanlığı projelerine liderlik etti.

Öncesinde, Eaglemoss Inc’te ABD Bölge CEO’su olarak görev yapan Ayşenur, bu pozisyonda global dijital ürün ve servis ağının geliştirilmesi, yeni iş modellerinin ve kanalların yaratılmasına ön ayak oldu.

Eaglemoss’a katılmadan önce, ABD’de Citigroup, Kraft Foods, ve IMP Inc.’te stratejik üst düzey yönetim kademelerinde görev aldı. Bu sorumlulukları çerçevesinde sektördeki iş yapış şekillerini yeniden tanımlayarak, veriye dayalı iş stratejilerinin geliştirilmesini sağlayacak çalışmalar yaptı; kişiselleştirilmiş dijital çözüm, platform ve servislerin diğer sektörlerden tüketicilere sunulması amacıyla farklı programları başarıyla hayata geçirdi.

 

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamlayan Ayşenur, ardından New York’taki Baruch College Zicklin İşletme Okulu’nda Pazarlama ve Uluslararası İş İdaresi dalında MBA derecesi aldı.

 


Copyright 2024 Digital Age Summit. All rights reserved