BURAK KARGIN

İş Geliştirme Direktörü App Samurai

Burak, Kayseri Fen Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Üniversitede fanzin olarak mizah dergisi çıkardığı yıllarda reklam yazarlığına tutkuyla bağlandı ve 2005 yılında kendini iletişim sektöründe buldu.

 

Kariyerinde ilk yıllarını Youth Republic ve Alametifarika gibi sektörün önemli ajanslarında mesai yaparak geçirdi. 2009 yılında SMG Türkiye’nin dijital medya departmanında işe başladı. 2011’de United People’ın kuruluşunda dijital ekibe dahil olarak birçok markanın içerik ve sosyal medya stratejilerine liderlik yaptı. 2013’de Starcom’a geri dönerek online & offline medya kanallarının entegrasyonundan sorumlu olarak çalıştı. Samsung ve Mondelez marka takımlarında yöneticilik yaptığı yıllar içerisinde The Smarties, Mixx Awards, Kristal Elma, Felis ve Sosyal Medya Ödülleri gibi birçok ulusal/uluslararası yarışmada ekibiyle birlikte 35’den fazla ödül kazanmayı başardı.

 

Startup ekosisteminin içerisinde aktif bir şekilde yer almak amacıyla kariyerinde yeni bir sayfa açan Burak, 2017’nin son çeyreğinden itibaren mobil reklam teknolojileri sunan App Samurai’de İş Geliştirme Direktörü olarak çalışmaktadır.


Copyright 2024 Digital Age Summit. All rights reserved