DR. TOLGA KURTOĞLU

PARC, A Xerox Company CEO

Dr. Tolga Kurtoğlu, “çığır açan işletme” Xerox’un bir şirketi olan PARC CEO’sudur. Kurtoğlu, PARC’a 2010’da katıldı. Kurulduğu 2002 yılından bu yana açık inovasyonu benimseyen PARC, Xerox’un iş gruplarına, Fortune 500 ve Global 1000 şirketlerine, yeni kurulan işletmelere ve resmi kurumlara özel Ar-Ge hizmetleri, teknoloji, özel uzmanlık, en iyi uygulamalar ve fikri mülkiyet uygulamaları sunuyor.

Dr. Kurtoğlu, odak alanları ve yetkinlikleri farklı ticari müşteriler ve resmi kurumlara yönelik, Xerox’un Ar-Ge yatırımlarını ve inovasyon portföyünü yönetiyor. Bu alanlar arasında insan merkezli inovasyon hizmetleri, akıllı ajanlar ve sistemler, temiz enerji, akıllı paketleme, makine öğrenimi ve analiz, güvenlik ve gizlilik, basılı elektronik ve dijital üretim gibi başlıklar yer alıyor.

Pazara yenilikler sunma tutkusuyla çalışan Dr. Kurtoğlu, günlük hayatta karşılaşılan sorunlara bilim ve teknoloji yardımıyla yaratıcı çözümler bulmak için farklı fonksiyonlardan gelen ekiplere liderlik etme konusunda uzman bir isim. Dr. Kurtoğlu, PARC’ta bugüne kadar Ar-Ge yönetimi, ürün stratejisi ve teknoloji ticarileştirilme gibi alanlarda lider pozisyonlarda görevler aldı. PARC’taki ilk yıllarında, şirketin dijital tasarım ve üretim (DDM) programının kurulmasına öncülük etti. Sonrasında donanım, yazılım ve proses teknolojilerinde bir teknoloji portföyü oluşturarak Sistem Bilimleri Laboratuvarını kurarak yöneticiliğini üstlendi. Her iki görevinde de, farklı platformları ve pazar sunumlarını kapsayan milyon dolarlık Ar-Ge yatırımlarını ve ürün stratejisine liderlik eden Dr. Kurtoğlu, aynı zamanda icatların, Ar-Ge çıktısından ticari yazılım sistemlerine ve hizmetlerine geçiş sürecini de başarıyla yürüttü.PARC’a katılmadan önce Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA bünyesinde faaliyet gösteren Ames Araştırma Merkezinde araştırmacı olarak çalışan Dr. Kurtoğlu, Dell Corporation’da da makine tasarım mühendisi olarak görev yaptı.

 Dr. Kurtoğlu, kompleks sistemlerin tasarımı ve üretiminde hesaplama ve yapay zeka uygulamaları ve mühendislik sistemlerinde önleyici ve tahmine dayalı analitik teknik uygulamaları alanlarında çalışmalar yapıyor.Her ikisi de makine mühendisliği alanında olmak üzere, Carnegie Mellon Üniversitesi’nden yüksek lisans derecesi ve Austin’deki Texas Üniversitesi’nden ise doktora derecesi bulunan Dr. Kurtoğlu,ODTÜ makine mühendisliği mezunu. Alanında önemli dergilerde ve konferanslarda 80’i aşkın hakemli makalesi ve yazısı yayınlanan Dr. Kurtoğlu, Amerika Makine Mühendisleri Derneği (ASME), Amerikan Havacılık ve Uzay Enstitüsü (AIAA), Design Society, ve Prognostik ve Sağlık Yönetimi Derneği (PHM Society) gibi kuruluşlarının aktif bir üyesidir. Dr. Kurtoğlu, Prognostik ve Sağlık Yönetimi Konferansında IEEE En İyi Mesleki Makale Ödülü, IEEE Robotbilim ve Otomasyon Derneğinden (IEEE RAS) IEEE En İyi Uygulama Makalesi Ödülü, NASA Ames Teknik Mükemmellik Ödülü, PARC Mükemmellik Ödülü, PARC Altın Meşe Palamudu Ödülü ve “Dexterous Robot Hand” Tasarım Yarışmasında En İyi Tasarım Ödülünü kazandı.


GEÇMİŞ KONUŞMACILAR

ARIANNA HUFFINGTON
plus

ARIANNA HUFFINGTON

The Huffington Post Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni

NASSIM NICHOLAS TALEB
plus

NASSIM NICHOLAS TALEB

Siyah Kuğu'nun Yazarı, Kuramcı ve Risk Mühendisiliği Profesörü

TOM FISHBURNE
plus

TOM FISHBURNE

Marketoon Studios, CEO

DAVE TROTT
plus

DAVE TROTT

GGT

CHRIS BROGAN
plus

CHRIS BROGAN

Human Business Works Başkanı

JEFF JARVIS
plus

JEFF JARVIS

TOW-KNIGHT CENER

PROF. DR. İLBER ORTAYLI
plus

PROF. DR. İLBER ORTAYLI

Tarih Profesörü

EVGENY MOROZOV
plus

EVGENY MOROZOV

"THE NET DELUSION" and "TO SAVE EVERYTHING"

PELİN THOROGOOD
plus

PELİN THOROGOOD

Ensıghten, Strateji Başkanı ve Cornell Üniversitesi Öğretim Görevlisi

GADI AMIT
plus

GADI AMIT

NEWDEALDESIGN

BETH COLEMAN
plus

BETH COLEMAN

C3 Oyun Kültürü ve Mobil Medya Girişim Fakültesi

CHRIS ROBERTS
plus

CHRIS ROBERTS

HHS ve CybAer

SEVAL OZ
plus

SEVAL OZ

AURIMA.AI

RICHARD STACY
plus

RICHARD STACY

Sosyal Medya Stratejisti

GLEN GILMORE
plus

GLEN GILMORE

Sosyal Medya Kanaat Önderi, Dijital Pazarlama Stratejisti

Copyright 2020 Digital Age Summit. All rights reserved