İSMAİL PARSA

HepsiBurada, Veri Bilimi Grup Başkanı

İsmail Parsa HepsiBurada’da Veri Bilimi Grup Başkanı (Head of Data Science) olarak analitik modelleme, müşteri segmentasyonu, buy-box management, tavsiye motoru optimizasyonu, fiyat optimizasyonu, dinamik fiyatlandırma, kampanya optimizasyonu, kargo fiyatlandırması gibi konularından sorumlu olarak çalışmaktadır.

İsmail son olarak Amazon.com’un (Seattle, WA) Uluslararası Pazarlama bölümünde Müşteri Segmentasyonu ve Hedefleme grubunu kurmuş ve üç sene başarı ile yönetmiştir. Ürün bazında ürettiği müşteri eğilim ve hedefleme modelleri ile yüz milyonlarca Amazon müşterisinin hangi mala ne zaman ve hangi pazarlama kanalından ihtiyacı olabileceğini belirleyen İsmail, senelik 3 milyar dolar cirolu, sayısı yarim milyonu bulan e-mail ve online pazarlama kampanyalarının hedeflemelerini başarı ile yönetmiştir. Ürettiği modellerle e-mail açılımı %50, tıklama %25, dönüşüm %100 artmış ve vazgeçim (opt-out) oranı %50 azalmıştır.

Profesyonel iş yaşamına 1991 yılında George Mason Üniversitesi’nde 1982 Nobel ekonomi odülünü kazanan James Buchanan’in yanında Araştırma Görevlisi olarak başlamış, sonrasında Amerika’da Wirthlin Worldwide (McLean, VA), Epsilon (Burlington, MA), Citi Group (New York, NY) ve Microsoft (Redmond, WA) şirketlerinde pazar araştırmaları, veri-tabanlı pazarlama, veri analiz ve madenciliği, tanıtım reklamcılığı ve davranışsal hedefleme konularında çeşitli üst düzey görevlerde bulunmuştur.

Profesyonel iş hayatı yanında gönüllü olarak Uluslararası Veri Madenciliği Konferanslarını düzenleyen KDD (Knowledge Discovery and Data Mining) organizasyonunda çeşitli görevlerde de bulunmuş ve 2000 yılı konferansının Konferans Başkanlığını yürütmüştür.

İsmail, Saint Joseph Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra, George Mason Üniversitesi’nde Ekonomi bölününde lisans üstü derecesini tamamlamıştır.

İsmail, aynı zamanda milli voleybolcudur ve rüzgar sörfü, okyanus kanoculuğu, bisiklet dallarında yoğun olarak spor yapmaktadır.


GEÇMİŞ KONUŞMACILAR

ARIANNA HUFFINGTON
plus

ARIANNA HUFFINGTON

The Huffington Post Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni

NASSIM NICHOLAS TALEB
plus

NASSIM NICHOLAS TALEB

Siyah Kuğu'nun Yazarı, Kuramcı ve Risk Mühendisiliği Profesörü

TOM FISHBURNE
plus

TOM FISHBURNE

Marketoon Studios, CEO

DAVE TROTT
plus

DAVE TROTT

GGT

CHRIS BROGAN
plus

CHRIS BROGAN

Human Business Works Başkanı

JEFF JARVIS
plus

JEFF JARVIS

TOW-KNIGHT CENER

PROF. DR. İLBER ORTAYLI
plus

PROF. DR. İLBER ORTAYLI

Tarih Profesörü

EVGENY MOROZOV
plus

EVGENY MOROZOV

"THE NET DELUSION" and "TO SAVE EVERYTHING"

PELİN THOROGOOD
plus

PELİN THOROGOOD

Ensıghten, Strateji Başkanı ve Cornell Üniversitesi Öğretim Görevlisi

GADI AMIT
plus

GADI AMIT

NEWDEALDESIGN

BETH COLEMAN
plus

BETH COLEMAN

C3 Oyun Kültürü ve Mobil Medya Girişim Fakültesi

CHRIS ROBERTS
plus

CHRIS ROBERTS

HHS ve CybAer

SEVAL OZ
plus

SEVAL OZ

AURIMA.AI

RICHARD STACY
plus

RICHARD STACY

Sosyal Medya Stratejisti

GLEN GILMORE
plus

GLEN GILMORE

Sosyal Medya Kanaat Önderi, Dijital Pazarlama Stratejisti

Copyright 2020 Digital Age Summit. All rights reserved