İSMAİL PARSA

HepsiBurada, Veri Bilimi Grup Başkanı

İsmail Parsa HepsiBurada’da Veri Bilimi Grup Başkanı (Head of Data Science) olarak analitik modelleme, müşteri segmentasyonu, buy-box management, tavsiye motoru optimizasyonu, fiyat optimizasyonu, dinamik fiyatlandırma, kampanya optimizasyonu, kargo fiyatlandırması gibi konularından sorumlu olarak çalışmaktadır.

İsmail son olarak Amazon.com’un (Seattle, WA) Uluslararası Pazarlama bölümünde Müşteri Segmentasyonu ve Hedefleme grubunu kurmuş ve üç sene başarı ile yönetmiştir. Ürün bazında ürettiği müşteri eğilim ve hedefleme modelleri ile yüz milyonlarca Amazon müşterisinin hangi mala ne zaman ve hangi pazarlama kanalından ihtiyacı olabileceğini belirleyen İsmail, senelik 3 milyar dolar cirolu, sayısı yarim milyonu bulan e-mail ve online pazarlama kampanyalarının hedeflemelerini başarı ile yönetmiştir. Ürettiği modellerle e-mail açılımı %50, tıklama %25, dönüşüm %100 artmış ve vazgeçim (opt-out) oranı %50 azalmıştır.

Profesyonel iş yaşamına 1991 yılında George Mason Üniversitesi’nde 1982 Nobel ekonomi odülünü kazanan James Buchanan’in yanında Araştırma Görevlisi olarak başlamış, sonrasında Amerika’da Wirthlin Worldwide (McLean, VA), Epsilon (Burlington, MA), Citi Group (New York, NY) ve Microsoft (Redmond, WA) şirketlerinde pazar araştırmaları, veri-tabanlı pazarlama, veri analiz ve madenciliği, tanıtım reklamcılığı ve davranışsal hedefleme konularında çeşitli üst düzey görevlerde bulunmuştur.

Profesyonel iş hayatı yanında gönüllü olarak Uluslararası Veri Madenciliği Konferanslarını düzenleyen KDD (Knowledge Discovery and Data Mining) organizasyonunda çeşitli görevlerde de bulunmuş ve 2000 yılı konferansının Konferans Başkanlığını yürütmüştür.

İsmail, Saint Joseph Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra, George Mason Üniversitesi’nde Ekonomi bölününde lisans üstü derecesini tamamlamıştır.

İsmail, aynı zamanda milli voleybolcudur ve rüzgar sörfü, okyanus kanoculuğu, bisiklet dallarında yoğun olarak spor yapmaktadır.


DİĞER KONUŞMACILAR

JIMMY WALES
plus

JIMMY WALES

WIKIPEDIA

CHRISTOPHER WYLIE
plus

CHRISTOPHER WYLIE

Milenyumun En Havalı Muhbiri

FRANCESCA BRIA
plus

FRANCESCA BRIA

Italıan Innovatıon Fund

JAMIN HEGEMAN
plus

JAMIN HEGEMAN

SERVICE DESIGN NETWORK

MICHAEL SCHRAGE
plus

MICHAEL SCHRAGE

MIT SLOAN SCHOOL

RUDY DE WAELE
plus

RUDY DE WAELE

İş Tasarım Stratejisti, Yazar

CANAY ATALAY
plus

CANAY ATALAY

CHILDREN FIRST WORLD

HALUK LEVENT
plus

HALUK LEVENT

AHBAP

PETE JENKINS
plus

PETE JENKINS

Oyunlaştırma Stratejisti ve Mentor

MARTIN KUNZE
plus

MARTIN KUNZE

Seramik Mimarı & Kütüphaneci

MARCO MÄKINEN
plus

MARCO MÄKINEN

TBWA \ Helsinki

BEYZA KAPU
plus

BEYZA KAPU

 L’Oréal

NÜZHET ALGÜNEŞ
plus

NÜZHET ALGÜNEŞ

Clue Istanbul

RICHARD NORTON
plus

RICHARD NORTON

Tıny Gıant

Copyright 2018 Digital Age Summit. All rights reserved