ÖZGÜR KAYNAR

Kıdemli Endüstri Danışmanı KOMTAŞ

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Özgür Kaynar, iş hayatına 1994 yılında Koçbank Bilgi Teknolojileri bölümünde başlamıştır. 2000 yılında Koçbank ta Veri Ambarının hayata geçiren ekibin yöneticisi olarak Veriambarının kurulumu sonrasında bankadaki birçok farklı iş ekibine yönelik Müşteri Karlılık, Opearasonal CRM, Kampanya yönetimi ve Üst Yönetim Raporlama sistemleri gibi birçok dikey uygulamanın geliştirilmesini sağlamıştır.

 

2006 yılı sonunda gerçekleşen Koçbank-Yapı Kredi Bankası birleşme sürecinde aktif olarak yer almış, banka birleşmesi sonrasında veriambarı ve işzekası ekibi ile bankanın Kredi Kartı, Bireysel Pazarlama,Risk Yönetimi, Finans Yönetimi ve Teftiş ekiplerine birçok alanda dikey çözümlerin hayata geçirilmesini sağlamıştır. Özellikle BASEL II, Risk İzleme, CRM, Fraud sistemleri, Anlık kampanya yönetimi bunlardan başlıca sayılabilecek olanlardır.

 

2010 yılından itibaren Veriambarı haricindeki diğer yazılım ekiplerinin yönetimini üstlenen Özgür Kaynar, bu dönemde başlatılan Bilişim Teknolojileri ve Bankacılık Dönüşüm Programını hayata geçiren yönetim ekibi içerisinde yer almıştır.

 

2012 sonunda Yapı Kredi Bankasındaki görevinden ayrılmış ve Veri analitiği konusunda uzman Teradata teknoloji firmasında kıdemli sektör danışmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Bu görev ile birlikte farklı sektörlerdeki birçok öncü kurumda Dijitalleşme Dönüşüm programlarına paralel olarak , Analitik Veri Dönüşümü ve Veri Yönetişim projelerinin yol haritasının çıkarılması ve hayata geçirilmesi konusunda aktif rol amaktadır.

 

2018 yılından itibaren Komtaş çatısı altında Kıdemli Endüstri Danışmanı olarak çalışmaktadır.

 


DİĞER KONUŞMACILAR

JIMMY WALES
plus

JIMMY WALES

WIKIPEDIA

CHRISTOPHER WYLIE
plus

CHRISTOPHER WYLIE

Milenyumun En Havalı Muhbiri

FRANCESCA BRIA
plus

FRANCESCA BRIA

Italıan Innovatıon Fund

JAMIN HEGEMAN
plus

JAMIN HEGEMAN

SERVICE DESIGN NETWORK

MICHAEL SCHRAGE
plus

MICHAEL SCHRAGE

MIT SLOAN SCHOOL

RUDY DE WAELE
plus

RUDY DE WAELE

İş Tasarım Stratejisti, Yazar

CANAY ATALAY
plus

CANAY ATALAY

CHILDREN FIRST WORLD

HALUK LEVENT
plus

HALUK LEVENT

AHBAP

PETE JENKINS
plus

PETE JENKINS

Oyunlaştırma Stratejisti ve Mentor

MARTIN KUNZE
plus

MARTIN KUNZE

Seramik Mimarı & Kütüphaneci

MARCO MÄKINEN
plus

MARCO MÄKINEN

TBWA \ Helsinki

BEYZA KAPU
plus

BEYZA KAPU

 L’Oréal

NÜZHET ALGÜNEŞ
plus

NÜZHET ALGÜNEŞ

Clue Istanbul

RICHARD NORTON
plus

RICHARD NORTON

Tıny Gıant

Copyright 2018 Digital Age Summit. All rights reserved