ÖZGÜR KAYNAR

Kıdemli Endüstri Danışmanı KOMTAŞ

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Özgür Kaynar, iş hayatına 1994 yılında Koçbank Bilgi Teknolojileri bölümünde başlamıştır. 2000 yılında Koçbank ta Veri Ambarının hayata geçiren ekibin yöneticisi olarak Veriambarının kurulumu sonrasında bankadaki birçok farklı iş ekibine yönelik Müşteri Karlılık, Opearasonal CRM, Kampanya yönetimi ve Üst Yönetim Raporlama sistemleri gibi birçok dikey uygulamanın geliştirilmesini sağlamıştır.

 

2006 yılı sonunda gerçekleşen Koçbank-Yapı Kredi Bankası birleşme sürecinde aktif olarak yer almış, banka birleşmesi sonrasında veriambarı ve işzekası ekibi ile bankanın Kredi Kartı, Bireysel Pazarlama,Risk Yönetimi, Finans Yönetimi ve Teftiş ekiplerine birçok alanda dikey çözümlerin hayata geçirilmesini sağlamıştır. Özellikle BASEL II, Risk İzleme, CRM, Fraud sistemleri, Anlık kampanya yönetimi bunlardan başlıca sayılabilecek olanlardır.

 

2010 yılından itibaren Veriambarı haricindeki diğer yazılım ekiplerinin yönetimini üstlenen Özgür Kaynar, bu dönemde başlatılan Bilişim Teknolojileri ve Bankacılık Dönüşüm Programını hayata geçiren yönetim ekibi içerisinde yer almıştır.

 

2012 sonunda Yapı Kredi Bankasındaki görevinden ayrılmış ve Veri analitiği konusunda uzman Teradata teknoloji firmasında kıdemli sektör danışmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Bu görev ile birlikte farklı sektörlerdeki birçok öncü kurumda Dijitalleşme Dönüşüm programlarına paralel olarak , Analitik Veri Dönüşümü ve Veri Yönetişim projelerinin yol haritasının çıkarılması ve hayata geçirilmesi konusunda aktif rol amaktadır.

 

2018 yılından itibaren Komtaş çatısı altında Kıdemli Endüstri Danışmanı olarak çalışmaktadır.

 


Copyright 2024 Digital Age Summit. All rights reserved