ROSIE YAKOB

Kurucu Ortak , Strateji ve İnovasyon Danışmanı GENIUS STEALS

Rosie Yakob, kariyerinde hip hop şirketleri Jay-Z ve Steve Stoute ile çalışarak, eğlence marka şirketlerinde Altoids, Target, Wrigley ve Samsung gibi markaların hayranlarıyla bağlantı kurmaları için geleneksel olmayan yöntemler geliştirdi. 2009 yılında Cake Group’un yeni kurulan New York ofisine katıldı ve Motorola’nın global sosyal medya varlığını başlattı ve Havaianas, Sears ve Oppenheimer gibi markaların sosyal ve dijital medya dünyasında öne çıkmasına yardımcı oldu.

Genius Steals’ı Faris ile ortaklık kurmadan önce Rosie, en son Fasti tarafından dünyanın en yenilikçi şirketlerinden biri olarak adlandırılan ödüllü bir dijital pazarlama ajansı olan 360i’deydi. Orada ekibiyle birlikte Bravo, Dentyne, NBCU ve Oreo gibi markaların yaratıcı fikirlerden aktivasyona kadar sosyal ve gelişmekte olan medya dünyasında yer almasına yardımcı oldu.

Bu görev, Cannes’da Büyük Ödül ve Facebook Best in Show ödülünü alan Oreo Daily Twist kampanyasını da içeriyordu. Yakob, burada baş stratejist olarak ajanslar arasındaki süreci 100 gün süresince yeni yaratıcı içerikler üretmek için yönetti .

Talks


Copyright 2024 Digital Age Summit. All rights reserved