SEVAL OZ

Kurucu and CEO AURIMA.AI

Seval Öz, sürücüsüz araçlar için kamera/radar görüntü entegrasyonuna odaklanan Silikon Vadisi’ndeki aurima.ai’in kurucusu. Girişim, Google Alphabet’in kısa süre önce duyurduğu yapay zekâ odaklı fonu Gradient Ventures tarafından kısmen finanse edildi.

Seval Öz, Aurima’daki görevinden önce otomotiv devi Continental’da Akıllı Ulaşım Sistemleri Bölümünün CEO’su idi. Öz burada tüm şirket için bir açık yığın bulut arka uçlu bilgi işlem mimarisi geliştirmek üzere SW mühendislik ekibini büyüttü.  Bu girişim, Continental’in mobilite hizmetleri ve dijitalleşme dönüşümünden sorumluydu.

Öz, kariyerinde ayrıca GoogleX ve Cuil gibi firmalarda da görev aldı. Öte yandan Öz, sivil toplum tarafında da aktif ve Endeavor Danışma Kurulu Üyesi, New York Halk Kütüphanesi Yönetim Kurulu Üyesi ve New York Türk Amerikan Derneği Yönetim Kurulu’nda görev üstleniyor. Kadınların teknolojideki liderliği hakkında sık sık sunumlar yapan Öz,  Dışişleri Bakanlığı’nın yaptığı Global Kadınlar APEC inisiyatifinde Google’ı temsil etti.

Talks


Copyright 2024 Digital Age Summit. All rights reserved