Trebor Scholz

Kooperatif Dijital Ekonomi Enstitüsü Kurucu Direktörü, The New School

Trebor Scholz, New York’daki The New School’da Kooperatif Dijital Ekonomi Enstitüsü’nün bilim insanı-aktivist ve kurucu direktörüdür. 2014 yılında kooperatif modelini dijital ekonomiye getirmenin bir yolu olarak “platform kooperatifçiliği” kavramını tanıtmıştır.

Who Owns the World? (Dünyanın Sahibi Kim?), bu çalışma etrafında küresel topluluğu bir araya getirmiş ve on yıldır The New School’daki etkili dijital çalışma konferanslarına damga vurmuştur.

Scholz’un kitapları arasında “Uber-Worked and Underpaid”, “İşçiler Dijital Ekonomiyi Nasıl Bozuyor”, “Dijital Emek: Oyun Alanı ve Fabrika Olarak İnternet”, ortak düzenlenen “Ours to Hack and Own: Platform Cooperativism”, “İşin Geleceği için Yeni Bir Vizyon ve Daha Adil İnternet” yer alıyor.

Scholz’un makaleleri ve fikirleri, diğer birçok yayınla beraber The Nation, The Chronicle of Higher Education, The Washington Post, Le Monde ve The New York Times’ta yayınlandı. Bugün Prof. Scholz, Platform İşbirliği Geliştirme Kiti aracılığıyla işbirliğine dayalı dijital ekonomiyi ilerletmek için çalışıyor ve aynı zamanda dünya çapında önemli konferanslar veriyor. Harvard Hukuk Forumu’nda sunum yaptı ve şu anda bir “Açık Toplum Üyesi”.


Copyright 2024 Digital Age Summit. All rights reserved