UĞUR HALATOĞLU

Yeni Teknolojiler Grup Yöneticisi Arçelik İnovasyon

Uğur Halatoğlu lisans eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden, yüksek lisans (MBA) derecesini ise 9 Eylül Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

2016 yılında Arçelik İnovasyon Takımı’na katılmadan önce bir dizi televizyon ve ödeme noktası cihazı gibi tüketici elektroniği ürünleri geliştiren Halatoğlu, yazılım geliştirici, proje yöneticiliği ve Ar-Ge müdürlüğü gibi görevlerde bulunmuştur.

3 yıldır Arçelik İnovasyon Takımı bünyesinde akıllı ve bağlantılı cihazlar tasarlamanın yanı sıra online hizmetler geliştiren Halatoğlu aynı zamanda İTÜ Arı/İstanbul Teknokent, METU/Ankara Teknokent ve Taipei/Tayvan’da global mühendislik iş tasarımı ekiplerine liderlik etmektedir.

Halatoğlu ve ekibi, gücünü makine öğrenme ve derin öğrenme temelli yapay zekâdan alan bulut sistemlerinde yer alan servis platformları geliştirmektedir. Halatoğlu, Ar-Ge konusunda global ve yetkin partnerlerle çalışır.

Çalışan prototiplere inanan Halatoğlu bu sebeple hızlı prototiplendirme ve çevik geliştirmeyi teşvik eder. Halatoğlu, akıllı ürün ve servislerle doğrudan alakalı olan iş geliştirme ve yeni iş modeli yaratma aktivitelerine dair deneysel çalışmalarda da bulunur.

Halatoğlu, Arçelik İnovasyon bünyesinde hayata dair yeni gelişmeler, mobil sağlık, akıllı evler, etkileşimli arayüzler ve görsel zekâdan doğan yeni iş fırsatlarına meydan okumaktadır.

Talks


Copyright 2024 Digital Age Summit. All rights reserved